Gorenje Grup Profili

Gorenje Grup, altmış yıllık geçmişinin haklı gururuyla önde gelen Avrupalı üreticiler arasında yer alıyor. Teknolojik açıdan mükemmel, üstün şekilde tasarlanmış ve enerji açısından verimli Gorenje, Atag, Mora, Pelgrim, Etna, Körting ve Sidex markalarıyla sunulan ev eşyalarımız tüm dünyada yetmişi aşkın ülkedeki tüketicilerin yaşam kalitesini artırıyor.

Faaliyet alanımızı ev eşyalarının yanı sıra mutfak ve banyo mobilyaları ve ev kullanımına yönelik çok çeşitli ürünlerle tamamladık. Özellikle son yıllarda becerilerimizi ve çevrenin korunmasına yönelik kırk yıllık deneyimimizi kullanarak ve temel faaliyet alanımızda daha yüksek potansiyel artışıyla çeşitli alanlardaki ticari fırsatları saptayarak çevrenin korunması, enerji yönetimi ve servisler gibi kısımlardaki faaliyetlerimizi kuvvetlendirdik.

Yaklaşık yarım yüzyıldır tüm kıtalarda uluslararası satış ağımızı sürekli genişlettik. İhracat içindeki yüzde doksanlık payla uluslararası yönelimi en fazla olan Sloven şirketi olduk.

2009 yılında Gorenje ortalama 10.907 çalışan üzerinden 1,2 milyar AVRO satış geliri elde etti. En büyük faaliyet alanımız olan Ev Eşyaları gelirinin yaklaşık yüzde 98'ini Avrupa piyasalarında elde etti.

Inovasyon ve tasarım

Gorenje Group sürekli yeniyi, yeniliği, farklı ve inovatif çözümleri izlediği stratejik yaklaşımı doğrultusunda işbirliklerine ve ilham veren fikirlere açık olmuştur. Tasarım ve inovasyon Gorenje’nin ana  kimliğini oluşturmaktadır. Yeni ürün veya ürün serileri üretmek hem teknoloji hem tasarım alanında benzersiz yenilikler yapmayı gerektirir. Gorenje Group uluslararası yapısını, inovasyon sürecinde farklı kültürlerin tasarım ve yeniliklerini harmanlayarak oluşturmakta, bunun yanında kendi profesyonel tasarım ekibi ve Ar-Ge mühendisleriyle “Gorenje Design Studio” olarak üstün ürünler yaratılmaktadır. Bu işbirliğinin sonucunda tüketicinin taleplerini tam olarak karşılayan benzersiz çözümler üretmektedir.

Gorenje designed by Karim Rashid Collection (Gorenje Karim Rashid Serisi kullanıcıların) yaşam tarzlarını evlerine yansıtmasına olanak sağlıyor. Nasıl mı? Doğanın en güzel renkleriyle dilediğince oynayabilmelerini sağlayarak.

Gorenje Simplicity Line (Gorenje Simplicity Serisi) tek bir düğmeyle  kontol edilen akıllı ürünlerden oluşuyor. Modern insanın düşü olan daha sade bir yaşam için karmaşık kararları ortadan kaldırmaktan ilham alan bir koleksiyon.

The New Gorenje Retro Collection (Yeni Gorenje Retro Serisi) eski zamanın değişmeyen modasıyla bugünün teknolojisini buluşturuyor. En moda renkler, mükemmel kapasite, yüksek enerji verimliliği ve gerçekten benzersiz bir tasarım.

New generation cooking appliances (Yeni seri pişirme cihazları) taş fırın lezzetinde yemekler pişirmenizi sağlayan HomeMade ve patentli DirecTouch kontrol paneli gibi birçok eşsiz yenilikle donatılmıştır.

Gorenje for iPod kombi tipi buzdolabı, iPod ve buzdolabının benzersiz bir birleşiminden oluşuyor.

Gorenje Ora-Ïto Collection (Gorenje Ora-Ïto Serisi) üstün teknoloji ve kalite ile donatılmış eşsiz bir tasarım. Çizgisi farklı, benzersiz ve modern kullanıcıların ihtiyaçlarını akılcı bütçeyle karşılayabilecekleri bir seri. 

SmarTable ortasına buzdolabı entegre edilmiş eşsiz bir masa. Buzdolabı uzaktan kumanda yardımıyla çalıştırılıyor, uluslararası bir tasarım örneği.

Gorenje made with CRYSTALLIZED™ - Swarovski elements (Gorenje made with CRYSTALLIZED™ - Swarovski kristalli) buzdolabı el işçiliğiyle işlenmiş swarovski kristalleri ve interaktif dokunmatik ekranıyla her zaman popüler.

Gorenje Pininfarina Collection (Gorenje Pininfarina Serisi) daha konforlu bir hayat isteyenler için en gelişmiş teknoloji ve inovatif çözümlerle hayata prestij katacak bir seri.

En son trendlerden ilham alarak tasarlanan yeni Gorenje Mutfak Serisi, Gorenje cihazlarla mükemmel bir uyum sergiliyor